Kolmapäev, 24. juuli 2019
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Virtuaalne turg põllumeestele
Janika B
Sisestatud: 4. detsember 2008
Vastatud 6. veebruar 2009
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Ettepanek on rajada virtuaalne turg, kus pakkujateks oleks talumehed ja talunikud, väikepõllumehed, kes on huvitatud oma toodete realiseerimisest otse lõpptarbijatele. Tegemist oleks info vahetusega pakkujalt otse ostjale.

Praegu saavad väikepõllumehed ja talunikud oma tooteid realiseerida turul, restoranides, sööklates või kauplustes. Taoline realiseerimise meetod on suunatud siiski suurtarbijatele. Turul realiseerimine n'õuab turumaksu tasumist, kauba turule tassimist ja füüsiliselt turul olemist.

Virtuaalse turu puhul, saab talunik otse lõpptarbijale oma toodetest teada anda ja oma tooteid pakkuda. Näiteks saab talunik teada anda kartuli noppimisest ja huvitatuid ka appi kutsuda. Mesinik saab mett pakkuda. Talunik saab sel puhul fikseerida näiteks müügi aja ja koha. Kusjuures talunik võib ka öelda, et müüb igal nädal mingil päeval xx-ajal turul.

Lõpptarbijale on eelisteks värske kauba olemasolu, võimalus osta suuremates kogustes. Nii öelda talgute korras tehtud noppimis/korjamispakkumised oleks heaks kogupäeva tegevuseks peredele, kel pole maa-vanavanemaid. Lisaks sellele on võimalus jätta virtuaalsesse turgu tagasisidet pakutud toodete kohta, mis oleks jälle suureks abiks teistele ostjatele. 

Virtuaalne turg võimaldaks väikepõllumeestel oma kaupade realiseerimist ja elavdaks sellega maaelu, soodustaks Eestis kasvanud juur- ja puuviljade, lihasaaduste suuremat tarbimist. Tänu teiste ostjate soovitustele on ostjad kindlad kvaliteetses kaubas ning valiks ehk enam poes müüdavate xxx-riigi juurviljade asemel Eesti kauba.

 


Märksõnad:
Kategooria: Maaelu

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused