Neljapäev, 23. mai 2019
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Visiidiprotokoll kohustuslikuks
Marko Nuuma
Sisestatud: 5. märts 2009
Vastatud 2. aprill 2009
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Kui patsient käib arstivisiidil, siis pole tal mitte mingisugust ülevaadet sellest, kas arst ka tema kaebused korrektselt arvutisse (tema terviseloosse) sisestas või tegi doktor seda valikuliselt  näitamaks patsiendi kaebusi väiksemana kui need tegelikult olid (eesmärgiga patsiendiga süvitsi mitte tegeleda vältimaks kulukaid uuringuid).

Et sellist levinud olukorda vältida, tuleks muuta arstile kohustuslikuks visiidi lõppedes patsiendile välja printida  visiidi protokoll, kus on kirjas patsiendi esitatud kaebused ja arsti reageering neile (diagnoos, teostatud med. kontrollvõtted, ravisoovitused, välja kirjutatud retseptid jne), millele patsient peab andma allkirja.

Peale allkirjastamist peab olema arstil kohustus anda patsiendile antud allkirjastatud protokolli koopia patsiendi soovide kohaselt ühes järgnevas variandis:

1) paberil (paberkoopia). Nt tasu 5 EEK (lisatulu arstile).

2) mailitsi (arst saadab protokolli kliendi poolt määratud mailiaadressile)

3) nähtav patsiendi e-terviseloos (patsient näeb protokolli oma e-terviseloos internetis, kuhu ta saab ligi ID-kaardiga autentides.

 

Kui aga patsient ei ole protokollis kirjeldatuga rahul, on tal õigus allkirjastamisest keelduda ja nõuda puuduste likvideerimist. Kui arst seda ei tee, suunatakse patsient koheselt või lähiajal sõltumatute arstide komisjoni juurde ülevaatusele olukorra selgitamiseks. Nii tekib arstide tegevuse üle ka hädavajalik vahetu kontrollorgan, mis seni on kahjuks puudunud.


Märksõnad: Med. süsteem
Kategooria: Tervis

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused